Michalina Łabacz


Michalina Łabacz to wyjątkowa postać w polskim świecie filmu i teatru. Urodziła się w 1992 roku w Suwałkach, skąd pochodzi wiele utalentowanych artystów. Zasłynęła jako odtwórczyni roli Zosi Głowackiej w Wołyniu, filmie, który zdobył uznanie wśród krytyków i widzów.

Za tę przełomową rolę, Michalina otrzymała nagrodę za najlepszy debiut aktorski podczas 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, co stanowi istotny krok w jej karierze aktorskiej. Jej talent i zaangażowanie sprawiają, że jest jedną z najbardziej obiecujących aktorek swojego pokolenia.

Życiorys

Michałina Łabacz to utalentowana aktorka, która przyszła na świat w 1992 roku w Suwałkach. Po ukończeniu nauki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, przez dwa lata rozwijała swoje umiejętności w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej, które znajduje się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W 2014 roku Michałina została przyjęta na Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, gdzie zdobyła wiedzę i doświadczenie, kończąc studia w 2019 roku. Debiutowała w filmie „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, gdzie zagrała jedną z kluczowych ról.

Jest uznaną laureatką wielu festiwali piosenki dziecięcej, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jej znakomita kreacja w „Wołyniu” przyniosła jej Nagrodę za Najlepszy Debiut Aktorski na 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas 5. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu, który odbył się 27 października 2016, Michałina odebrała „Złotego Szczeniaka” za najlepszą kreację aktorską w danym roku. Dodatkowo w tym samym okresie wystąpiła gościnnie w Teatrze Narodowym w spektaklu „Garderobiany” w reżyserii Jana Englerta oraz Janusza Gajosa, wcielając się w postać Irene.

W 2017 roku Michałinę uhonorowano we Wrześni, na XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia, gdzie otrzymała nagrodę publiczności „Jańciem Wodnikiem” za swoje wybitne osiągnięcia artystyczne. Była także nominowana do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 w kategoriach „Najlepsza Główna Rola Kobieca” oraz „Odkrycie Roku” za udział w „Wołyniu”. Dodatkowo znalazła się w finale Talentów Trójki 2017 w dziedzinie filmu.

Jesienią tego samego roku Michałina zdobyła tytuł najlepszej aktorki na międzynarodowym festiwalu „Waterloo Historical Film Festival” w Belgii. Oprócz tego, wyróżniona została Różą Gali 2017 w kategorii „Debiut”. Zadebiutowała również w Teatrze Telewizji grając jako Natalia Haldin w „Spiskowcach” w reżyserii Jana Englerta, a następnie wcieliła się w rolę Magdy Reiss w drugim sezonie serialu „Belfer” emitowanym na Canal Plus.

Michałina podłożyła również głos Walkirii granej przez Tessę Thompson w filmie Marvela „Thor: Ragnarok”. W 2018 roku wystąpiła w Teatrach Telewizji w dwóch przedstawieniach: „Victoria” w reżyserii Ewy Pytki, gdzie zagrała Sophie oraz „Lato” w reżyserii Jana Englerta jako Ernestyna. Z kolei jesienią tego roku dołączyła do obsady serialu TVN „Pod powierzchnią”, w którym zagrała Igo Stępień.

W sezonie teatralnym 2019 Michałina wystąpiła w spektaklu „Jak być kochaną” wraz z reżyserią Leny Frankiewicz oraz w „Letnicy” pod okiem Macieja Prusa. Gościnnie pojawiła się również w mini serialu „Mały Grand Hotel” w reżyserii Bartosza Konopki dla Canal Plus. W kolejnych Teatrach Telewizji była aktorką w „W Małym Dworku” Witkacego oraz w „Inkarno” Brandysa, w obu przypadkach z Janem Englertem i Leną Frankiewicz w roli reżyserów.

W 2020 roku Michałina zagrała Kaśkę, pannę młodą w filmie „Wesele” reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Premiera spektaklu „Oszuści” w Och Teatrze również miała miejsce w jego reżyserii. W 2021 roku mogliśmy ją podziwiać w Teatrze Narodowym, gdzie wcieliła się w Irinę w „Trzech Siostrach” oraz Mirandę w „Pikniku pod wiszącą skałą” w reżyserii Leny Frankiewicz. Michałina wzięła też udział w przedstawieniu „Wieczór Trzech Króli” w reżyserii Piotra Cieplaka, w którym odegrała postać Violi.

Aktualnie Michałina Łabacz jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie, a jej talent możemy podziwiać w ośmiu różnorodnych tytułach teatralnych.

Życie prywatne

Michałina Łabacz jest osobą, która obecnie ma związek zFilipem Pławiakiem. To ważna część jej życia, która z pewnością wpływa na jej codzienność.

Warto również wspomnieć, że w 2013 roku aktorka miała relację z Tomaszem Ziętkiem, co czyni jej życie osobiste jeszcze bardziej interesującym.

Filmografia

Filmografia Michaliny Łabacz obejmuje różnorodne role w popularnych produkcjach filmowych oraz serialowych. Poniższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące jej osiągnięć aktorskich, które zdobyła przez lata pracy w branży filmowej.

RokTytułRolaUwagi
2016WołyńZosia Głowacka
2017Belfer 2Magda Reiss
2018–2019Pod powierzchniąIga Stępień
2019Mały Grand Hotelpanna młodaodc. 7
2021WeseleKasia Wilk, panna młoda
2024Rojst. Milleniumżona Stefana Jassijeja
RozwodnicyMonika, narzeczona Jacka

Dubbing

Michalina Łabacz, utalentowana aktorka, ma na swoim koncie liczne role w dubbingu filmowym. Przedstawiamy kilka z jej kluczowych wystąpień w tej dziedzinie:

  • 2017: Thor: Ragnarok – Walkiria,
  • 2020: Sonic. Szybki jak błyskawica – Maddie Wachowski,
  • 2022: Sonic 2. Szybki jak błyskawica – Maddie Wachowski,
  • 2022: Thor: Miłość i grom – Walkiria.

Spektakle teatralne

– 2016: „Garderobiany” w reżyserii Adama Sajnuka jako Irene, występ gościnny trwał do 31 sierpnia 2017, Teatr Narodowy.

– 2018: „Kordian” w reżyserii Jana Englerta jako Violetta, początek od 1 stycznia 2018, natomiast dublura miała miejsce w czerwcu 2016, Teatr Narodowy.

– 2018: „Idiota” w reżyserii Pawła Miśkiewicza, w roli Adelajdy Iwanowny Jepnaczyn, wystawiane od 1 marca 2018, Teatr Narodowy.

– 2018: „Śmierć Dantona” w reżyserii Barbary Wysockiej, gdzie zagrała Lucyllę, żonę Kamila Desmoulins, Teatr Narodowy.

– 2018: „Madame de Sade” w reżyserii Macieja Prusa, w roli Anny, młodszej siostry Renée, zastępstwo od 28 października 2018, Teatr Narodowy.

– 2019: „Jak być kochaną” w reżyserii Leny Frankiewicz, w rolach: Stewardessa, Siostra Noela, Dziewczyna, Teatr Narodowy.

– 2019: „Letnicy” w reżyserii Macieja Prusa jako Julia Filipowna, Teatr Narodowy.

– 2020: „Oszuści” w reżyserii Jana Englerta, w roli Michelle, Och Teatr.

– 2021: „Trzy Siostry” w reżyserii Jana Englerta, w roli Iriny, Teatr Narodowy.

– 2021: „Piknik pod wiszącą skałą” w reżyserii Leny Frankiewicz w roli Mirandy, Teatr Narodowy.

– 2021: „Wieczór trzech króli albo co chcecie” w reżyserii Piotra Cieplaka jako Viola (Cesario), Teatr Narodowy.

– 2023: „Opowieści lasku wiedeńskiego” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, w roli Marianny, Teatr Narodowy.

Teatr Telewizji

Michalina Łabacz to utalentowana aktorka, której dorobek artystyczny obejmuje różnorodne role na scenie Teatru Telewizji. W ciągu ostatnich kilku lat wystąpiła w wielu znakomitych produkcjach, które zyskały uznanie zarówno widzów, jak i krytyków.

  • W 2017 roku zagrała postać Natalii Haldin w przedstawieniu „Spiskowcy” na podstawie powieści Joseph Conrada, w reżyserii Jana Englerta,
  • W 2018 roku wystąpiła jako Sophie w dramacie „Victoria” autorstwa Joanny Murray-Smith, w reżyserii Ewy Pytki,
  • Również w 2018 roku zagrała Ernestynę w „Lato” Tadeusza Rittnera, które również zostało wyreżyserowane przez Jana Englerta,
  • W 2019 roku wystąpiła jako Zosia w „W małym dworku” autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza, w reżyserii Jana Englerta,
  • W tym samym roku zagrała Sekretarkę w „Inkarno” Kazimierza Brandysa, w reżyserii Lena Frankiewicz.

Jej wszechstronność i zdolności aktorskie sprawiają, że każda rola, jaką odgrywa, jest niezwykle przekonująca i przyczynia się do jej rosnącej renomy w polskim teatrze telewizyjnym.


Oceń: Michalina Łabacz

Średnia ocena:4.96 Liczba ocen:15