UWAGA! Dołącz do nowej grupy Suwałki - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Sukces suwalczan na Mistrzostwach Polski w Gliwicach


W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych, które miały miejsce na terenie Aeroklubu Gliwickiego. Zawody zorganizowane przez Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych przyciągnęły młodych adeptów modelarstwa, w tym reprezentantów Sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach. Suwalczanie odnieśli znaczące sukcesy, zdobywając medale w różnych konkurencjach.

W konkurencji F1G, skierowanej do modeli z napędem gumowym, zawodniczki z Suwałk zajęły wszystkie trzy czołowe miejsca. Zuzanna Jankowska stanęła na najwyższym stopniu podium, zapewniając sobie tytuł mistrza, natomiast Bartosz Żukowski zdobył srebrny medal, a Oliwia Szturgulewska dopełniła sukcesu, zdobywając brąz. Taki wynik potwierdza wysoką jakość treningów i umiejętności młodych modelarzy.

Również w konkurencji P30, która obejmowała modele z napędem gumowym o mniejszej masie, suwalczanie pokazali swoje umiejętności. Bartosz Żukowski ponownie znalazł się na szczycie, zdobywając pierwsze miejsce, podczas gdy Oliwia Szturgulewska zajęła wysoką trzecią lokatę. Zuzanna Jankowska zakończyła rywalizację na dziewiątej pozycji. Przygotowania do kolejnego wyzwania w postaci Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B Juniorów, które odbędą się w Pile, już trwają. Osiągnięcia suwalczan są powodem do dumy oraz świadectwem ich ciężkiej pracy i determinacji.

Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach


Oceń: Sukces suwalczan na Mistrzostwach Polski w Gliwicach

Średnia ocena:4.56 Liczba ocen:10


Zobacz Także