Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Suwałkach ogłasza, że 25 czerwca br. odbędzie się szkolenie dotyczące systemu powszechnego ostrzegania. W tym celu w 14. Suwalskim Pułku Przeciwpancernym zainstalowane zostaną syreny alarmowe. Warto podkreślić, że sygnały wydawane podczas tych ćwiczeń mają charakter ćwiczebny i nie należy podejmować żadnych działań w odpowiedzi na nie.
W dniu, w którym przewidziano uruchomienie urządzeń dźwiękowych, mogą one być słyszalne w godzinach od 8:00 do 8:45. Celem działania jest przetestowanie systemu alarmowego, który ma kluczowe znaczenie w sytuacjach kryzysowych. W związku z tym, mieszkańcy Suwałk są informowani, że jest to jedynie ćwiczenie i nie ma podstaw do niepokoju.
Przedstawiciele Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego apelują o zrozumienie i wsparcie w realizacji tego szkolenia. Podkreślają, że tego typu ćwiczenia są niezbędne dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania systemów alarmowych i ochrony mieszkańców w razie wystąpienia realnych zagrożeń.
Źródło: Urząd Miasta Suwałki
Oceń: Informatywny komunikat o ćwiczeniach związanych z systemem ostrzegania w Suwałkach
Zobacz Także



